DSC 4115

Kdo jsme?

Skautské středisko Příchovice je organizační jednotkou dobrovolného nezávislého a nepolitického občanského sdružení Junák - český skaut. V současné době se naše středisko skládá ze čtyř dětských oddílů, jednoho oddílu mladších členů a jednoho klubu dospělých. V roce 2016 mělo středisko 117 registrovaných členů.

DSC 3795

Co děláme?

DSC 1585

Od roku 1990 se věnujeme výchově a rozvoji mladých lidí všech věkových kategorií se zaměřením na vybudování vztahu k přírodě, společnosti a blízkým. Jednotlivé oddíly pořádají schůzky a výpravy, kde si osvojují dovednosti pobytu v přírodě, zručnost, ale i další znalosti a to vše většinou zábavnou formou prostřednictvím her a hříček. Pravidelně se účastníme dobročiných sbírek (Květinový den, Tříkrálová sbírka, Pomozte dětem) a pořádáme akce pro veřejnost (Rozdávání betlémského světla, Dětský maškarní bál).

Naše činnost se neomezuje jen na českou republiku, využíváme mezinárodní rozměr skautingu a vyrážíme do zahraniční, například Holandska, Rumunska či Slovenska.

Jak se k nám přidat?

Vyberte si oddíl podle věku a pohlaví a zkontaktujte jeho vůdce, nebo se přijďte podívat na schůzku oddílu. Rádi vás uvidíme.

Vize skautského střediska Příchovice

Do budoucna bychom byli rádi střediskem, které bude mladým lidem nabízet smyslupný a dlouhodobě kvalitní program s pevnými hodnotovými základy na straně jedné a s moderními přitažlivými prostředky na straně druhé.

Kde nás najdete?

Naše klubovna se nachází v Příchovicích v areálu bývalých kasáren. Tábory až na vyjímky pořádáme na našem tábořišti Drnovka.